ترفند های فتوشاپ به صورت کاملا ساده

ترفند فتوشاپ

از وب سایت چاپ رازک https://chaprazak.com


ترفند های فتو شاپ

1-تبدیل سبک لایه ها

تبدیل سبک یک لایه (Layer Style) به یک لایه پیکسلی معمولی ، کنترل بیشتری برای ویرایش متحوا در اختیار شما قرار می دهد.برای انجام این کار ، سبکی انتخاب و بر روی Effects  ، راست کلیک کنید و در نهایت گزینه Create Layer را برگزینید.

2- مشاهده دیک لایه

اگر در حال کار با چندین لایه هستید و می خواهید تنها یک لایه را مشاهده کنید ، نیازی به پنهان کردن دیگر لایه ها به صورت دستی نیست.تنها کلید Alt  را نگه داریدو دوباره بر آن کلیک کنید تا دوباره ظاهر شوند.

3- تبدیل یک ماسک لایه ای

پس از اضافه کردن هر گونه لایه تنظیماتی (Adjustment Layer) ، کلیدهای  Cmd/Ctrl+ I  را بفشارید تا Layer Mask  تبدیل و افکت به سرعت پنهان شود. سپس تصویر را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید تا تنظیمات به طور انتخابی ظاهر شوند.

4- ماسک ها و لایه های جدا از هم

شما می توانید یک ماسک یا یک تصویر را به طور جداگانته و مستقل از یکدیگر ، تنها با کلیک بر روی لینک بین دو فضا (thumbnails)  Layer Panel  حرکت دهید. اگر می خواهید موقعیت این فضا را تغییر دهید ، آن را سایه دار کنید و سپس از ابزار Move  استفاده کنید.

5-کپی سریع

کلید Alt را نگه دارید و یک ماسک ، سبک یا لایه را بکشید تا یک کپی از آن گرفته شود.

6- تبدبل پس زمینه

رو ی Background Layer دوبار کلیک کنید و یا کلید OK  را بفشارید تا به یک لایه قابل ویرایش تبدیل شود.

7- تنظیمات

همیشه به جای ویرایش مستقیم یک لایه ، از AdjusmentLayers استفاده کنید. این کار سه مزیت دارد: می توانید هر زمان که بخواهید آن را ویرایش ، کنترل و یا به کمک گزینه Opacity ، آن را تقویت کنید . به علاوه می توانید با استفاده از یک ماسک ، با آن به صورت انتخابی کار کنید.

8- حرکت پرس و جویانه

هنگام استفاده از ایزار Move ، روی نقطه ای در تصویر راست کلیک کنید تا فهرست تمامی لایه هایی که فعال هستند، ظاهر شود.

9- گزینه های Panel

بخش Layers Panel  ، مهم ترین بخش در فتوشاپ است . در نتیجه شما نیاز خواهید داشت که از تنظیم صحیح آن متناسب با نیازهایتان مطمئن شوید .گزینه Panel Options  را از نوار Fly-Out  انتخاب کنید تا محتوا و اندازه های مختلف برگزیده شوند.

10- بالا و پایین بردن لایه ها

شما می توانید هنگام مشاهده تغییر تصویر ، لایه ها را در   Layers Panel بالا و پایین برید. کلید Cmd/ Ctrl  را نگه دارید و کلید های ]یا[ را بفشارید . کلید Shift  را اضافه کنید تادبتوانید یک لایه را بالا و پایین ببرید.

11- پر کردن میانبرها

شما می توانید کلیدهای Alt+Back Space را بفشارید تا لایه یا یک فضای انتخابی را با یک Foreground  پر کنید. کلید های Cmd/Crtl+Back Space به شما کمک می کنند تا لایه یا فضای انتخابی با رنگ Background  پر شود. کلیدهای

Back Space +Shift به شما کمک می کنند تا به سرعت به Fill Options  دست یابید.

12- لایه خاکستری 50 در صد

یک لایه جدید پر شده با خاکستری 50 درصد برای بیشتر شرایط مناسب مفید است، چون به راحتی می توانید آن را دستکاری منید و از افکت Lens Flare استفاده نمایید. برای خلق یک لایه خاکستری 50 درصد ، یک لایه جدید بسازید و سپس به سراغ گزینه          Edit >Fill  بروید . سپس گزینه Blend Mode  را به  Overlay  تغییر دهید.

 

تهیه و تنظیم از یاسر نوروزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


    خانهفروشگاهحسابتماس