loading

ترفند های فتوشاپ به صورت کاملا ساده

ترفند فتوشاپ

از وب سایت چاپ رازک https://chaprazak.com


ترفند های فتو شاپ

1-تبدیل سبک لایه ها

تبدیل سبک یک لایه (Layer Style) به یک لایه پیکسلی معمولی ، کنترل بیشتری برای ویرایش متحوا در اختیار شما قرار می دهد.برای انجام این کار ، سبکی انتخاب و بر روی Effects  ، راست کلیک کنید و در نهایت گزینه Create Layer را برگزینید.

2- مشاهده دیک لایه

اگر در حال کار با چندین لایه هستید و می خواهید تنها یک لایه را مشاهده کنید ، نیازی به پنهان کردن دیگر لایه ها به صورت دستی نیست.تنها کلید Alt  را نگه داریدو دوباره بر آن کلیک کنید تا دوباره ظاهر شوند.

3- تبدیل یک ماسک لایه ای

پس از اضافه کردن هر گونه لایه تنظیماتی (Adjustment Layer) ، کلیدهای  Cmd/Ctrl+ I  را بفشارید تا Layer Mask  تبدیل و افکت به سرعت پنهان شود. سپس تصویر را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید تا تنظیمات به طور انتخابی ظاهر شوند.

4- ماسک ها و لایه های جدا از هم

شما می توانید یک ماسک یا یک تصویر را به طور جداگانته و مستقل از یکدیگر ، تنها با کلیک بر روی لینک بین دو فضا (thumbnails)  Layer Panel  حرکت دهید. اگر می خواهید موقعیت این فضا را تغییر دهید ، آن را سایه دار کنید و سپس از ابزار Move  استفاده کنید.

5-کپی سریع

کلید Alt را نگه دارید و یک ماسک ، سبک یا لایه را بکشید تا یک کپی از آن گرفته شود.

6- تبدبل پس زمینه

رو ی Background Layer دوبار کلیک کنید و یا کلید OK  را بفشارید تا به یک لایه قابل ویرایش تبدیل شود.

7- تنظیمات

همیشه به جای ویرایش مستقیم یک لایه ، از AdjusmentLayers استفاده کنید. این کار سه مزیت دارد: می توانید هر زمان که بخواهید آن را ویرایش ، کنترل و یا به کمک گزینه Opacity ، آن را تقویت کنید . به علاوه می توانید با استفاده از یک ماسک ، با آن به صورت انتخابی کار کنید.

8- حرکت پرس و جویانه

هنگام استفاده از ایزار Move ، روی نقطه ای در تصویر راست کلیک کنید تا فهرست تمامی لایه هایی که فعال هستند، ظاهر شود.

9- گزینه های Panel

بخش Layers Panel  ، مهم ترین بخش در فتوشاپ است . در نتیجه شما نیاز خواهید داشت که از تنظیم صحیح آن متناسب با نیازهایتان مطمئن شوید .گزینه Panel Options  را از نوار Fly-Out  انتخاب کنید تا محتوا و اندازه های مختلف برگزیده شوند.

10- بالا و پایین بردن لایه ها

شما می توانید هنگام مشاهده تغییر تصویر ، لایه ها را در   Layers Panel بالا و پایین برید. کلید Cmd/ Ctrl  را نگه دارید و کلید های ]یا[ را بفشارید . کلید Shift  را اضافه کنید تادبتوانید یک لایه را بالا و پایین ببرید.

11- پر کردن میانبرها

شما می توانید کلیدهای Alt+Back Space را بفشارید تا لایه یا یک فضای انتخابی را با یک Foreground  پر کنید. کلید های Cmd/Crtl+Back Space به شما کمک می کنند تا لایه یا فضای انتخابی با رنگ Background  پر شود. کلیدهای

Back Space +Shift به شما کمک می کنند تا به سرعت به Fill Options  دست یابید.

12- لایه خاکستری 50 در صد

یک لایه جدید پر شده با خاکستری 50 درصد برای بیشتر شرایط مناسب مفید است، چون به راحتی می توانید آن را دستکاری منید و از افکت Lens Flare استفاده نمایید. برای خلق یک لایه خاکستری 50 درصد ، یک لایه جدید بسازید و سپس به سراغ گزینه          Edit >Fill  بروید . سپس گزینه Blend Mode  را به  Overlay  تغییر دهید.

 

تهیه و تنظیم از یاسر نوروزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


    خانهفروشگاهحسابتماس
    سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
    مکالمه را شروع کنید
    سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
    ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم